WYCIECZKA KL. IIIA I IIIB DO WIELICZKI

Dnia 8 października 2019 roku uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Kopalni Soli w Wieliczce. Uczniowie na trasie turystycznej mogli podziwiać wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Przemierzyli  blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów, zeszli na głębokość 135 metrów pod ziemię. Wysłuchali legendy o św. Kindze i związanych z nią początkach kopalni oraz innych opowieści o  wielkich, polskich władcach. Dzieci  mogły przekonać się jak ciężka była praca górnika i jak cenna w dawnej Polsce była sól. Dowiedziały się również w jaki sposób  sól znalazła się w Wieliczce głęboko pod ziemią.
     Bogata historia i niemal 700-letni dorobek kopalni został uznany za szczególne dobro i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co  sprawia, że zwiedzanie kopalni, to nie tylko dobra zabawa, wspaniałe widowisko, ale również ogromny zastrzyk wiedzy.

Elżbieta Pancerz