DZIEŃ PATRONA

Tegoroczny Dzień Patrona w Publicznej Szkole Podstawowej w Szerzynach odbył się 29.05.2019 r
     Historia narodu polskiego to źródło wielu wzorów i przykładów, nasza szkoła szczególny hołd składa Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, którego wybraliśmy 12 lat temu na Patrona  szkoły.
    Jesteśmy dumni, że naszej pracy patronuje Kardynał Stefan Wyszyński. Uczymy się od niego odpowiedzialności wobec siebie, drugiego człowieka i naszej Ojczyzny. Chcemy być Jego godnymi uczniami . Motto, które było przewodnią myślą tegorocznego obchodu  Dnia patrona to słowa  wypowiedziane wiele lat temu przez Kardynała: „TEN ZWYCIĘŻA, KTO MIŁUJE”.
    W trakcie uroczystości występujący  uczniowie poprzez recytowane wiersze, cytowane fragmenty homilii biskupa, odgrywane scenki oraz śpiewane piosenki, zwracali uwagę na Jego dzieło, na to czego  dokonał i co pozostawił po sobie. A jeśli to dziedzictwo ma w nas trwać to musi być żywe, ciągle poznawane i przypominane - takie słowa wypowiadali młodzi artyści w trakcie uroczystości.

Jadwiga Kosiba