GMINNY KONKURS FIZYCZNY

W dniu 07.06.2019r. w sali tenisa stołowego Publicznej Szkoły Podstawowej w Szerzynach odbył się finał IV edycji konkursu fizyczno – chemicznego, którego celem było:

• Zachęcanie uczniów do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów, rejestrowania zjawisk fizycznych i chemicznych w otaczającym świecie;
  • Integracja młodzieży szkolnej;
  • Pokazanie, że fizyka i chemia potrafią bawić;
  • Poszukiwanie młodych talentów;
  • Popularyzacja nauk przyrodniczych poprzez prezentację ciekawych doświadczeń fizycznych i chemicznych.

Praca konkursowa polegała na przygotowaniu i przeprowadzeniu eksperymentów fizycznych i chemicznych, mogących zawierać elementy multimedialne. Na wstępie uczniowie z klasy siódmej przedstawili inscenizację pt. „Szczęśliwy dzień profesora Hansa Oersteda”.

W finale konkursu brało udział 5 drużyn, które przygotowały następujące prace:

• „Reakcje strąceniowe”, autorzy: Magdalena Walczyk i Paulina Świędrych – Publiczna Szkoła Podstawowa w Czermnej;
  • „Napięcie powierzchniowe”, autorzy: Karolina Słomska i Natalia Pikusa – Publiczna Szkoła Podstawowa w Ołpinach;
  • „Badanie aktywności metali”, autorzy: Szymon Janik i Wiktor Niziołek - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ołpinach
  • „Wyznaczanie ciepła właściwego wody”, autorzy: Emilia Dłuska i Wiktoria Mitoraj - Publiczna Szkoła Podstawowa w Szerzynach;
  • „Indukcja elektromagnetyczna”, autor: Julia Bąk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Szerzynach.

Komisja konkursowa przyznała nagrodę za pracę pt. „Wyznaczanie ciepła właściwego wody” Emilii Dłuskiej i Wiktorii Mitoraj.