ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się 19 czerwca  br. W tym dniu  Publiczną Szkołę Podstawową w Szerzynach żegnały  dwie klasy; III klasa gimnazjum i VIII klasa  szkoły podstawowej. Po mszy  św. odprawionej  w Kościele Parafialnym wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie wprowadzono  sztandar i odśpiewano  hymn państwowy . Następnie głos zabrał  Pan dyrektor Wacław Sychta, który powitał na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2018/2019  Grono Pedagogiczne, Pracowników Szkoły, Rodziców, Uczniów, a w szczególności Absolwentów  szkoły podstawowej i gimnazjum. Krótko przypomniał jak wyglądał mijający rok szkolny , Pan dyrektor podkreślił , że w bieżącym roku szklonym było mnóstwo chwil radosnych i przyjemnych, wiele sukcesów  w konkursach, zawodach, odbyły się uroczyste akademie,, wycieczki. Później zostały wręczone nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem . Nagrody wręczono również  uczniom , którzy wyróżnili się w konkursach, pracowali w sklepiku szkolnym. Wszyscy wyróżnieni otrzymali gratulacje od Pana dyrektora i wychowawców, a od kolegów gromkie brawa. Na zakończenie Pan dyrektor Wacław Sychta uroczyście pożegnał odchodzącą na  emeryturę  długoletnią pracownicę naszej szkoły Panią Marię Gębarowską, która wiele lat pracowała w naszej szkole jako katechetka , a następnie sprawowała nadzór nad dziećmi i młodzieżą dojeżdżającą autobusem szkolnym.
   Na  zakończenie pan dyrektor życzył uczniom , nauczycielom, rodzicom radosnych , słonecznych i pogodnych wakacji, przypomniał też o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacyjnego wypoczynku.