SUKCESY EMILKI DŁUSKIEJ W OGÓLNOPOLSKICH KONKURSACH MATEMATYCZNYCH

Nasza szkoła każdego roku organizuje szereg ogólnopolskich konkursów matematycznych np. Albus, Alfik, Pingwin, Galileo, Olimpus, gdzie swoje matematyczne umiejętności sprawdzają uczniowie poszczególnych klas. Celem tych konkursów jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolskie konkursy matematyczne są sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwalają wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie.  Mają one formę testu z zadaniami zamkniętymi, w których jest jedna lub kilka prawidłowych odpowiedzi. Konkursy te są przeprowadzane bez eliminacji wewnątrzszkolnych, dlatego umożliwiają sprawdzenie wiedzy każdego chętnego ucznia, bez względu na jego dotychczasowe wyniki w nauce
     Nasi uczniowie dzielnie zmagali się z nieschematycznymi oraz wymagającymi dużej wiedzy i umiejętności, ciekawymi zadaniami i łamigłówkami matematycznymi.
     To kolejny rok uwieńczony sukcesami naszych uczniów. Na szczególną uwagę w tym roku szkolnym zasłużyła Emilia Dłuska z klasy VIII ze względu na znaczące sukcesy. Oto one:
I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej OLIMPUS
I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym PINGWIN
III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym GALILEO

Zdobywając pierwsze miejsca testy rozwiązała bezbłędnie i zdobyła maksymalną liczbę punktów. Tym samym pokazała nam swoje największe umiejętności w tej dziedzinie i udowodniła, że matematyka wcale nie jest taka trudna i da się lubić, a rozwiązywanie zadań i łamigłówek to wielka przyjemność.

Wysokie  lokaty i liczne sukcesy w konkursach sprawiają, że społeczność szkolna jest dumna, że ma w swoich szeregach tak zaangażowaną, pilną i ciekawą świata uczennicę.
     Emilko! Serdeczne gratulujemy!  Życzymy sukcesów tych dużych i małych, wytrwałości w zdobywaniu  wiedzy, ciekawości i pasji w jej zgłębianiu oraz odwagi w wyznaczaniu życiowych celów.
     Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

R. Filipak